Čistička vzduchu s antivirovým účinem

Většina lidí vidí dobrý, čistý vzduch jako samozřejmost. Ale neviditelná rizika mohou číhat právě ve vzduchu. Když dýcháme, mluvíme nebo kašleme, vypouštíme aerosoly do
vzduch obsahující infekční viry. Mohou zůstat ve vzduchu několik hodiny.

Venku, například v parcích, pohyby vzduchu tyto aerosoly rozptylují poměrně rychle. Nicméně, skutečnost je jiná v uzavřených místnostech, kde je obvykle nízká výměna vzduchu. Nejlepším způsobem, jak zajistit rychlou výměnu vzduchu, je pravidelné větrání. Můžete otevřít okno dokořán nebo chcete-li získat ještě více čerstvého vzduchu rychleji, otevřete dvě okna nebo dveře naproti sobě pro vytvoření průvanu.

Čistička vzduchu s antivirovým účinem
Čističky vzduchu pomáhají odstraňovat viry

V interiérech mohou čističky vzduchu poskytovat dodatečnou ochranu vedle pravidelného větrání, sociálního odstupu, mytí rukou a nošení roušky. To je důležité především v místnostech s více lidmi. Na rozdíl od větrání, čističky vzduchu neustále odstraňují viry z vnitřního vzduchu a snižují koncentrace aerosolu během krátké doby (Zdroj). Čistička vzduchu nejen redukuje viry a choroboplodné zárodky ve vnitřním vzduchu, ale odstraňuje i další škodlivé částice, jako je domácí prach a pyl.

Zdroj: Christian J. Kähler, Thomas Fuchs, Rainer Hain, Univerzita federálních ozbrojených sil Mnichov 2020.

Čistička vzduchu s antivirovým účinem
Čistička a zvlhčovač vzduchu (hybridní) s extra antivirovým účinem

Spojení mezi infekční zátěží a relativní vlhkostí
[viz mj. W. Hugentobler: Neueste Erkenntnisse zum Einfluss von Luftfeuchte auf Lebensdauer und Verbreitung von Viren, prezentace, 17. fórum Arbeitsmedizin, Deggendorf 2016]

Čistička vzduchu s antivirovým účinem
Čistička vzduchu s antivirovým účinem

Zejména pokud chcete použít čističku vzduchu k odfiltrování virů a choroboplodných zárodků, je správná kombinace filtrů nezbytná. Proto jsme vyvinuli vysoce výkonný, ale extrémně tichý čtyřfiltrový čistič vzduchu, který dosahuje vynikajících výsledků. Náš Professional AP902 obsahuje vysoce účinný certifikovaný filtr H14, který spolehlivě snižuje virovou zátěž ve vzduchu.

Čistička vzduchu s antivirovým účinem
0
    0