Začněte psát pro výsledků hledání

ČISTIČKY VZDUCHU S ANTIVIROVÝM ÚČINKEM

ČISTIČKY VZDUCHU S ANTIVIROVÝM ÚČINKEM

Většina lidí bere dobrý, čistý vzduch jako samozřejmost.  Ale ve vzduchu visí neviditelná rizika.  Při dýchání, mluvení nebo kašli vypouštíme do ovzduší aerosoly, které obsahují infekční viry. Ty zůstávají ve vzduchu několik hodin.

Ve venkovním prostředí, například v parcích, se tyto aerosoly poměrně rychle rozptylují pohybem vzduchu. V uzavřených místnostech, kde obvykle dochází k malé výměně vzduchu, je však situace jiná. Nejlepším způsobem, jak zajistit rychlou výměnu vzduchu, je pravidelné větrání. Můžete otevřít okno dokořán, nebo chcete-li získat ještě více čerstvého vzduchu, otevřete dvě okna nebo dveře naproti sobě a zajistěte průchodnost.

ČISTIČKY VZDUCHU POMÁHAJÍ ELIMINOVAT VIRY

V interiérech mohou čističky vzduchu poskytnout další ochranu spolu s pravidelným větráním, společenským odstupem, mytím rukou a nošením roušky. Toto je důležité zejména v místnostech sdílených několika osobami. Na rozdíl od větrání čističky vzduchu neustále odstraňují viry z vnitřního vzduchu a během krátké doby snižují koncentraci aerosolů na polovinu. (Zdroj) Čistička vzduchu nejenže snižuje výskyt virů a bakterií ve vnitřním ovzduší. Odstraňuje také další škodlivé částice, jako je domácí prach a pyl.

Zdroj: Christian J. Kähler, Thomas Fuchs, Rainer Hain, Univerzita Spolkových ozbrojených sil Mnichov 2020

ČISTIČKY VZDUCHU S ANTIVIROVÝM ÚČINKEM
ČISTIČKA A ZVLHČOVAČ VZDUCHU (HYBRIDNÍ) S EXTRA ANTIVIROVÝM ÚČINKEM

Souvislost mezi infekční zátěží a relativní vlhkostí vzduchu
[viz mimo jiné W. Hugentobler: Neueste Erkenntnisse zum Einfluss von Luftfeuchte auf Lebensdauer und Verbreitung von Viren, presentation, 17th Forum Arbeitsmedizin, Deggendorf 2016]

ČISTIČKY VZDUCHU S ANTIVIROVÝM ÚČINKEM
NA CO SI DÁT POZOR PŘI NÁKUPU ČISTIČKY VZDUCHU
  • Výkon musí odpovídat velikosti místnosti a počtu osob.
  • Ne každý spotřebič filtruje viry a aerosoly ze vzduchu.
  • Filtr HEPA (vysoce účinný filtr pevných částic) třídy H13 nebo H14.
  • Pokud na obalu není uveden typ filtru, ale pouze velikost částic, může tato informace pomoci: viry, jako je chřipka, mají velikost přibližně 0,08 µm až 0,12 µm a virus SARS-CoV-2 měří přibližně 0,12 až 0,16 µm.

Zkontrolujte taky, zda zařízení funguje s ozonem.  To může způsobovat další vypouštění nebezpečných látek do vzduchu.

ČISTIČKY VZDUCHU S ANTIVIROVÝM ÚČINKEM
ČISTIČKA VZDUCHU S ANTIVIROVÝM ÚČINKEM

Zejména pokud chcete čističku vzduchu používat k odfiltrování virů a bakterií, je nezbytná správná kombinace filtrů. Proto jsme vyvinuli vysoce výkonnou a zároveň extrémně tichou čističku vzduchu se čtyřmi filtry, která dosahuje vynikajících výsledků. Naše profesionální čistička AP902 je vybavena vysoce účinným certifikovaným filtrem H14, který spolehlivě snižuje množství virů ve vzduchu.

ČISTIČKY VZDUCHU S ANTIVIROVÝM ÚČINKEM
ČISTIČKY VZDUCHU S ANTIVIROVÝM ÚČINKEM

Dále bylo prokázáno, že relativní vlhkost 45 % minimalizuje aktivitu virů. (Zdroj) Chladnější počasí na podzim a v zimě však znamená, že lidé topí více. Vytápění odčerpává ze vzduchu vlhkost, takže je obvykle příliš suchý a vlhkost klesá pod 45 %. Čím teplejší je vzduch, tím více vodní páry absorbuje.  Naopak chladný vzduch v sobě uchovává méně vody a je sušší.  Proto je v zimě obvykle vzduch sušší než v létě.

Pokud ústřední topení v zimě dodatečně ohřívá již tak suchý vzduch, nezachytává automaticky více vlhkosti. Pokud v místnosti není k dispozici žádná vlhkost, vzduch ji samozřejmě nemůže absorbovat. To vytváří teplý, ale zároveň suchý vzduch ve vytopených místnostech, což zvyšuje aktivitu virů.  Příliš časté otevírání okna v zimě však není ideálním řešením, protože snižuje relativní vlhkost vzduchu v místnosti.

Hybridní čistička vzduchu s funkcí zvlhčování vám pomůže snížit výskyt virů ve vzduchu a zároveň zajistí optimální vlhkost v místnostech.

Chcete optimální zvlhčování i čištění? Pak je Hybrid Professional AH902 ideálním řešením. Zároveň zvlhčuje a čistí vzduch v místnosti. V automatickém režimu vysoce citlivá senzorová technologie detekuje a kontroluje oba faktory zcela nezávisle na sobě. Tím je zajištěna optimální kvalita vzduchu v místnosti a vlhkost 40-60 %.

0
    0