Začněte psát pro výsledků hledání

Místnosti

VÍTEJTE V DOBRÉ ATMOSFÉŘE. VÍTEJTE DOMA.

Lidé obvykle tráví většinu dne uvnitř, a to nejen tehdy, když je venku zima. I v létě jsme většinu času doma nebo v kanceláři. Takže klima v našich místnostech má velký vliv na naši životní pohodu. Ale co přesně je dobré klima v místnosti a jak jej zlepšit?

CO JE PŘESNE ZDRAVÉ KLIMA V MÍSTNOSTI?

Zdravé klima závisí na různých aspektech, které ovlivňují, zda se ve vnitřních prostorách cítíme příjemně. Na prvním místě je samozřejmě teplota v místnosti, ale důležitá je také teplota povrchů, jako jsou podlahy, stěny a nábytek. Dalším faktorem pro pohodu v interiéru jsou světelné podmínky. To zahrnuje množství denního světla a teplotu barev umělého osvětlení. Hladina okolního hluku má také vliv na pohodlí. A kvalita vzduchu má zásadní vliv. Rozhodujícími faktory jsou vlhkost a pohyb vzduchu nebo průvan. Chemikálie a škodlivé látky vylučované nábytkem nebo koberci a další nepříjemné pachy mají za následek špatnou kvalitu vzduchu.

Místnosti
CO DEFINUJE IDEÁLNÍ KLIMA MÍSTNOSTI??

Jedná se částečně o subjektivní pocit. Existují však také objektivní parametry, které pomáhají definovat klima v místnosti. Mezi ně patří teplota a vlhkost, které lze snadno změřit teploměrem nebo vlhkoměrem.

Různé místnosti vyžadují různé teploty. Většina lidí se v obývacích pokojích a kuchyních cítí dobře při teplotě 19 až 21 °C, zatímco v koupelnách dávají přednost 23 °C. Ideální teplota v ložnicích je 16 až 18 °C. Při teplotách nižších než 14 až 16 stupňů však může docházet ke kondenzaci vlhkosti a vzniku plísní. A to je špatné pro kvalitu vzduchu.

Nejvhodnější relativní vlhkost vzduchu v místnostech je 40 až 60 %. Ne vždy je však snadné toho dosáhnout, zejména v zimě, kdy jsou místnosti vytápěné a okna zavřená.

Místnosti
CO MŮŽETE UDĚLAT PRO ZLEPŠENÍ KLIMATU V MÍSTNOSTI?

Maličkosti často mají velký vliv.  Například několikrát denně otevřete okna, aby se vydýchaný vzduch dostal ven a čerstvý dovnitř. Pomáhá zbavit se nepříjemných pachů a zabraňuje vzniku plísní. Tímto se dobře zvýší kvalita vzduchu, zejména v zimě.  Pravidlo zní: lepší je otevřít okna dokořán na krátkou dobu (pět až deset minut) než ponechat malou mezeru po delší dobu.

Kytky rovněž zlepšují klima v místnosti.  Nejenže rozzáří prostor, ale mohou také přispět k dobré kvalitě ovzduší. Vlhkost vzduchu zvyšují velkolisté rostliny, jako je kyperská tráva nebo kapradiny. Některé rostliny dokonce filtrují škodlivé polétavé látky.  Patří mezi ně břečťan, pavoukovité rostliny a gumovité rostliny.

Další možností jsou čističky vzduchu a zvlhčovače.
Čističky vzduchu Venta pracují bez rohoží a filtrů na osvědčeném principu studeného odpařování. Ventilátor směruje okolní vzduch do čističky Airwasher naplněné vodou, kde prochází důmyslně navrženým destičkovým zásobníkem. Hygienicky čistý vzduch se odpařuje s povrchu destiček do místnosti.  Současně zásobníky zachycují škodlivé látky, jako je prach nebo pyl, které jsou následně odplavovány vodou a shromažďovány v čističce Airwasher.

Místnosti
0
    0